Obserwuj w Google News

6-latek bawił się na boisku, do domu już nie wrócił. Mieszkańcy żyją w strachu

2 min. czytania
23.09.2023 16:01
Zareaguj Reakcja

Mieszkańcy miejscowości Pragsdorf w Meklemburgii-Pomorzu Przednim żyją w strachu po zabójstwie 6-letniego Joela. Policja wciąż szuka sprawcy.

zabójstwo 6-letniego Joela
fot. Ren Pengfei/Xinhua News/East News/Twitter

Sześciolatka odnaleziono w czwartkowy wieczór (14 września) w krzakach z poważnymi ranami kłutymi - podaje niemiecki portal mdr.de. Wcześniej bawił się z innymi dziećmi na boisku. Rodzice zgłosili zaginięcie Joela, gdy ten nie wrócił do domu. Początkowo szukali syna sami.

Niemcy. Martwy 6-latek w krzakach. Policja szuka sprawcy

Następnie do poszukiwań włączyła się policja, straż pożarna i mieszkańcy Pragsdorf. W akcji użyto psów i policyjnego helikoptera. Po godzinie odnaleziono ciało chłopca. 6-latek miał poważne rany kłute. Wszelkie próby reanimacji chłopca na miejscu i w drodze do szpitala się nie powiodły. Sekcja zwłok wykazała, że sześciolatek został ugodzony nożem.

Redakcja poleca

W sprawie wszczęto śledztwo. - Kontynuujemy dochodzenie we wszystkich kierunkach - przekazała rzeczniczka policji w Neubrandenburgu. Służby nie wykluczają żadnego scenariusza. Od środy urzędnicy próbują przesłuchać wszystkich mieszkańców 580-osobowej wsi.

Jak informuje "Bild", zadano im 8 pytań, m.in.: "Czy znałeś ofiarę?", "Gdzie byłeś w czwartek 14 września 2023 roku między 15:00 a 21:15?" oraz "Czy zauważyłeś coś, co mogłoby mieć związek z przestępstwem?". Mieszkańcy zgłosili, że feralnego dnia słyszeli odgłosy kłótni nadchodzące z boiska.

Śledczy wiążą także duże nadzieje z badaniami kryminalistycznymi śladów znalezionych na ubraniu zamordowanego chłopca i nożu. - Spodziewamy się, że pierwsze wyniki badań otrzymamy we wtorek – powiedziała rzeczniczka.

Mieszkańcy wsi są zaniepokojeni. Boją się zostawiać dzieci bez opieki. - W tej chwili nie pozwalamy naszym dzieciom wychodzić samym na plac zabaw – powiedział jeden z ojców, cytowany przez stację RTL.

Nie przegap