Obserwuj w Google News

Przerażenie na pogrzebie. W trumnie leżała żywa kobieta. Zabrano ją do szpitala

1 min. czytania
22.09.2023 23:13
Zareaguj Reakcja

Oddział ds. zabójstw policji w Saragossie na północnym wschodzie Hiszpanii uruchomił śledztwo w sprawie próby pochowania żywcem pacjentki szpitala w tym mieście. Przed uroczystością pogrzebową pracownicy cmentarza ze zdziwieniem stwierdzili, że umieszczona w trumnie seniorka oddycha.

żywa kobieta w trumnie
fot. Shutterstock

Władze wymiaru sprawiedliwości Aragonii potwierdziły w piątek, że badane są okoliczności orzeczenia przez pracowników szpitala zgonu pozostającej przy życiu pacjentki.

Pod uwagę, co potwierdzają śledczy, brane są dwie wersje zdarzeń, do których doszło w poniedziałek wieczorem w szpitalu San Juan de Dios w Saragossie, gdzie przebywała 90-letnia kobieta.

Redakcja poleca

Hiszpania. Położyli w trumnie żywą kobietę

"Doszło albo do błędnej oceny stanu zdrowia pacjentki, albo do zaniedbania ze strony personelu medycznego", poinformował regionalny dziennik "El Periodico de Aragon".

Gazeta dodała, że po stwierdzeniu przez pracowników cmentarza Torrero w Saragossie, że złożona w trumnie kobieta oddycha, zaalarmowane zostały władze placówki medycznej, w której kobieta była wcześniej hospitalizowana. Niebawem też przewieziono ją do szpitala.

Według regionalnego dziennika powrót do placówki medycznej nie pomógł uratować hiszpańskiej seniorki. We wtorek wieczorem władze szpitala w Saragossie ogłosiły, że kobieta zmarła.

Marcin Zatyka (PAP)

Nie przegap