Obserwuj w Google News

Dantejskie sceny na autostradzie. 28-latka spłonęła w samochodzie

2 min. czytania
17.11.2023 12:30
Zareaguj Reakcja

28-latka zginęła w tragicznym wypadku na drodze federalnej nr 432 pomiędzy Pönitz i Scharbeutz. Kobieta prowadząca audi nie zdążyła wyhamować. Jej samochód uderzył w dwa inne pojazdy i się zapalił.

28-latka spłonęła na autostradzie
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Do tragedii doszło w czwartek około godz. 5.15. Policja została poinformowana o płonącym samochodzie. 28-latka jechała audi Q8 autostradą federalną 432 z Pönitz w kierunku Scharbeutz. 

Niemcy. Wypadek 28-latki na autostradzie. Audi stanęło w płomieniach

Przed wjazdem na autostradę nr 1, na remontowanym odcinku trasy, kobieta z nieznanych przyczyn wjechała w hyundaia konę. Siła uderzenia była tak duża, że ten samochód z kolei najechał na czekającego przed nim volkswagena tourana.

Redakcja poleca

Audi kierowane przez 28-latkę przewróciło się na bok i stanęło w ogniu. Kiedy służby dotarły na miejsce wypadku, pojazd był całkowicie objęty płomieniami. Młoda kobieta została uwięziona w płonącym wraku. Pomimo natychmiastowej akcji gaśniczej nie udało się jej uratować.

Kierowca hyundaia doznał szoku, natomiast kierowca volkswagena tourana nie odniósł obrażeń. Podczas akcji ratunkowej lekko ranna została policjantka. Pojawiły się spekulacje, że 28-letnia kobieta kierująca audi mogła nie zauważyć samochodów, ponieważ zasnęła za kierownicą. Na wniosek prokuratury w Lubece powołano biegłego, który ma wyjaśnić dokładny przebieg wypadku.

Źródło: Radio ZET/tag24.de/hl-live.de/"Bild"

Nie przegap