Obserwuj w Google News

Nastolatka zgwałcona w drodze na praktyki. Szokujące sceny w Kościerzynie

2 min. czytania
16.11.2023 12:59
Zareaguj Reakcja

17-latka została zgwałcona przez 28-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Kościerzynie, gdy nastolatka szła na praktyki. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

17-latka zgwałcona
fot. Marek Bazak/East News (zdjęcie poglądowe)

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk, które podało, że do zdarzenia doszło na ul. Przemysłowej w Kościerzynie. Według ustaleń rozgłośni 17-latka została zaczepiona przez 28-latka i zaczęła uciekać. Napastnik dogonił kobietę i ją zgwałcił. Z kolei z informacji trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" wynika, że sytuacja miała miejsce ok. godz. 5 nad ranem, a dziewczyna była w drodze na praktyki.

Kościerzyna. Nastolatka zgwałcona w drodze na praktyki

"Zaalarmowana policja bardzo szybko zjawiła się na miejscu. Sprawca na widok radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi dogonili go, obezwładnili i zatrzymali" - podało RG. 28-latkowi grozi 15 lat więzienia. W sprawie wypowiedział się już prokuratura.

- W niedzielę we wczesnych godzinach porannych pokrzywdzona została zaatakowana przez 28-letniego sprawcę, który doprowadził ją do obcowania płciowego - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Redakcja poleca

Zaznaczyła, że mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W prokuraturze usłyszał zarzut doprowadzenia pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego. - 28-latek nie przyznał się do jego popełnienia - poinformowała.

Prokuratorka dodała, że we wtorek sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie.

Źródło: Radio ZET/PAP/Radio Gdańsk/trojmiasto.wyborcza.pl

Nie przegap