Obserwuj w Google News

16-letni nożownik zaatakował przed szkołą. Jeden uczeń nie żyje, drugi jest ranny

1 min. czytania
16.01.2023 13:49
Zareaguj Reakcja

16-latek śmiertelnie ugodził nożem w poniedziałek ucznia liceum w mieście Thiais w departamencie Dolina Marny w środkowej Francji. Do zabójstwa doszło w pobliżu tej szkoły. Inny uczeń został ranny - przekazała prokuratura w Creteil, która zajmuje się sprawą.

atak nożownika przed szkołą
fot. JULIEN DE ROSA /AFP /East News

Atak nastąpił między godz. 8 a godz. 9, około 400 metrów od liceum. Podejrzany 16-latek został zatrzymany przez policję. Ranny uczeń przebywa w szpitalu Henri-Mondor, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- To tragiczne wydarzenie, które wszystkich zszokowało - powiedział Richard Dell'Agnola, mer Thiais, cytowany przez AFP.

Redakcja poleca

Francja. Atak nożownika, nie żyje jedna osoba

Dolina Marny, leżąca w regionie Ile-de-France, w którym znajduje się Paryż, była już w przeszłości miejscem starć między rywalizującymi ze sobą gangami i śmiertelnych ataków, jakich dokonywali młodzi ludzie, szczególnie w 2021 roku.

Podejrzany 16-latek pochodzi z miasta Choisy-le-Roi. Źródło policyjne wskazało, że zdarzenie może być związane z rywalizacją między gangami z miast Thiais i Choisy-le-Roi. Od kilku dni w Dolinie Marny dochodzi do starć między grupami przestępczymi, a w piątek zatrzymano kilka uczestniczących w nich osób.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ AFP