Obserwuj w Google News

Julian Sands zaginął w górach. Aktor jest poszukiwany od kilku dni

2 min. czytania
19.01.2023 09:02
Zareaguj Reakcja

Aktor Julian Sands, znany z takich filmów jak "Pokój z widokiem" czy "Czarnoksiężnik", zaginął w górach w Kalifornii - poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na lokalne władze. Z 65-latkiem nie ma kontaktu od kilku dni.

Julian Sands
fot. Shutterstock, Face to Face/Reporter

Zaginięcie 65-letniego Juliana Sandsa zostało zgłoszone przez jego żonę w piątek wieczorem po tym, jak udał się w pieszą wędrówkę w rejonie kotliny Baldy Bowl w górach San Gabriel w Kalifornii – poinformował przedstawiciel departamentu szeryfa hrabstwa San Bernardino.

Aktor Julian Sands zaginął w górach

Służby rozpoczęły przeszukiwanie terenu wkrótce po zgłoszeniu zaginięcia Sandsa, jednak grupy ratunkowe musiały zostać wycofane w sobotę wieczorem, po około 24 godzinach poszukiwań, ze względu na zagrożenie lawinowe i złe warunki na szlaku – przekazał portal Variety.

Redakcja poleca

Poszukiwania z powietrza przy pomocy helikopterów i dronów były jednak kontynuowane, a władze planowały wznowienie poszukiwań na ziemi w momencie poprawy pogody. W czwartek departament szeryfa ostrzegł jednak, że zimowa aura uczyniła część obszaru gór San Gabriel niebezpiecznym. Jak podaje telewizja FOX 11 Los Angeles, podczas poszukiwań zaginionego aktora został odnaleziony jego samochód.

Oglądaj

W ciągu ostatnich czterech tygodni władze Kalifornii przeprowadziły 14 misji ratunkowych na obszarze, w pobliżu którego zaginął brytyjski aktor, w poszukiwaniu zaginionych turystów. Dwoje z nich zginęło w wyniku upadku lub zranienia.

Julian Sands

Julian Sands zamieszkał w Kalifornii, na południu USA, w latach 80., aby kontynuować karierę aktorską w Hollywood po sukcesie filmu "Pokój z widokiem" na podstawie powieści E.M. Forstera. W 1988 roku wystąpił w filmie Krzysztofa Zanussiego "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Zagrał także rolę syna szatana w thrillerze o zjawiskach nadprzyrodzonych z 1989 roku "Czarnoksiężnik".

Jego pierwszą żoną była dziennikarka Sarah (do roku 1987), z którą ma syna Henry’ego. W 1990 poślubił Evgenię Citkowitz, z którą zamieszkał w Los Angeles. Mają dwie córki: Natalyę Morley i Imogen Morley.

RadioZET.pl/Reuters/PAP