Obserwuj w Google News

Matka wybrała się z małymi dziećmi w Tatry. Zginęła na ich oczach

1 min. czytania
29.05.2023 07:34
Zareaguj Reakcja

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w słowackich Tatrach. Matka poszła w góry razem z trójką dzieci. W pewnym momencie spadła w przepaść. To kolejny wypadek w górach, do jakiego doszło podczas weekendu. Ratownicy apelują o rozwagę.

wypadek w Tatrach
fot. Albin Marciniak/East News (zdj. ilustracyjne)

38-latka wybrała się razem z dziećmi w wieku 4, 7 i 8 lat na wyprawę w góry. Wędrowali szlakiem turystycznym na Zbójnicki Chodnik. Podczas wędrówki poślizgnęła się i runęła w przepaść.

Tragiczne wypadki w górach. Turyści runęli w przepaść

Na miejsce wysłano śmigłowiec. Druga grupa ratowników poszła pieszo. Jak informuje serwis tatromianiak.pl, na miejscu okazało się, że 38-letnia kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Dzieci turystki ewakuował helikopter.

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają, że w wielu miejscach Tatr w wyższych partiach zalega śnieg. "W miejscach występowania śniegu należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest bardzo ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem" — informują służby TPN.

Redakcja poleca

Do tragedii w Tatrach doszło także po polskiej stronie. W niedzielę w rejonie Morskiego Oka mężczyzna poślizgnął się na śniegu i runął w stumetrową przepaść. Zginął na miejscu. Pomocy potrzebował też jego kolega, którego ratownicy wyprowadzili w bezpieczne miejsce.

Z kolei w Karkonoszach ratownicy znaleźli ciało 39-letniej kobiety w rejonie Śnieżnych Kotłów. Kobieta prawdopodobnie spadła z punktu widokowego. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tatromianiak.pl/"Fakt"