Obserwuj w Google News

Nie żyje 19-latek. "Chłopcy pozostają w areszcie"

1 min. czytania
15.11.2023 20:00
Zareaguj Reakcja

Zabójstwo 19-latka w angielskim mieście Wolverhampton w hrabstwie West Midlands. Mężczyzna został pchnięty nożem. Policjanci aresztowali dwóch 12-latków, którzy są podejrzani o dokonanie zbrodni.

śledczy na miejscu zbrodni
fot. Marcin Nowak/REPORTER

W poniedziałek 13 listopada w angielskim mieście Wolverhampton w godzinach wieczornych dwóch 12-latków zaatakowało nożem 19-latka. Shawn Seesahai zmarł na miejscu zdarzenia mimo akcji ratunkowej podjętej przez ekipę karetki. Policjanci szybko dotarli do dwóch sprawców przestępstwa, którzy byli w swoich domach. Nastolatkowie zostali aresztowani i obecnie przebywają w areszcie.

Mieszkająca w okolicy Hardeep Kaur powiedziała w rozmowie z dziennikarzem BBC, że w wyniku zabójstwa zaczęła się obawiać o bezpieczeństwo swoich dzieci. - Pchnięcie nożem było druzgocące - powiedział Pat McFadden, poseł do parlamentu. Polityk dodał, że "jego myśli są z rodziną i przyjaciółmi ofiary".

Redakcja poleca

Zabójstwo 19-latka w Wielkiej Brytanii. Policja zatrzymała dwóch 12-latków

- Śledztwo postępuje w szybkim tempie. Chłopcy pozostają w areszcie, a krewni Pana Seesahai są na bieżąco informowani o postępach dochodzenia - powiedział w rozmowie z BBC inspektor Dave Sanders z policji w West Midlands. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu z całej okolicy.

Policjanci zaapelowali do wszystkich świadków zabójstwa o kontakt. "Każda informacja, niezależnie od tego, jak mała, może być kluczowa dla naszego śledztwa" - napisali policjanci.

Źródło: Radio ZET/PAP/BBC

Nie przegap