Obserwuj w Google News

Zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wyciek gazu grozi wybuchem

1 min. czytania
17.11.2022 13:19
Zareaguj Reakcja

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w czwartek miejscowości Leiferde (Niemcy), na linii kolejowej łączącej Hanower z Berlinem. Wagony jednego ze składów wywróciły się, a z cystern wyciekł gaz. W obawie przed wybuchem wyizolowano miejsce katastrofy.

Zderzenie pociągów towarowych, wyciek propanu
fot. screen Hannover_fotografie/Facebook

Do zderzenia dwóch pociągów towarowych w miejscowości Leiferde doszło w czwartek 17 listopada nad ranem. Jak podał serwis gazety "Die Welt", uszkodzonych zostało kilka wagonów, a z dwóch cystern ulatniał się gaz – propan.

W obawie przed wybuchem zamknięto przestrzeń wokół miejsca katastrofy kolejowej. Zamknięta została linia kolejowa między Nadrenią Północną-Westfalią a Berlinem.

Zderzyły się dwa pociągi. Wyciek gazu grozi wybuchem

Niemieckie służby podały, że niejasna pozostaje przyczyna zderzenia pociągów. Jeden z maszynistów trafił do szpitala z lekkimi obrażeniami.

Według rzecznika policji federalnej po zderzeniu dwa wagony-cysterny przewróciły się, a dwa kolejne wykoleiły się. W sumie pociąg składał się z 25 cystern wypełnionych propanem. Rzecznik przyznał, że gaz musi najpierw całkowicie się ulotnić. Zapowiedział, że prace porządkowe i dochodzenie mogą zająć co najmniej jeden dzień.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Welt.de