Obserwuj w Google News

Rewolucja w szkołach. Zakaz używania telefonów i tabletów

PAP
1 min. czytania
04.07.2023 18:58
Zareaguj Reakcja

Używanie telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchów będzie od 1 stycznia 2024 roku zakazane w szkołach - poinformował we wtorek rząd Holandii. Władze w ten sposób chcą ograniczyć czynniki utrudniające uczniom koncentrację w czasie lekcji.

Telefony
fot. SeventyFour/Shutterstock (ilustracyjne)

Zwolnieni z zakazu korzystania z takich urządzeń będą uczniowie z niepełnosprawnościami, lub tacy, którzy muszą się nimi posługiwać z powodu choroby. Gadżety elektroniczne będą jednak dozwolone w czasie zajęć poświęconych technologii.

"Nawet, jeśli telefony komórkowe wrosły w nasze życie, to jednak ich miejsce nie jest w klasie" - napisał w komunikacie minister edukacji Robbert Dijkgraaf.

Redakcja poleca

Holandia. Zakaz używania telefonów w szkole

Dodał: "Uczniowie muszą mieć możliwość skoncentrowania się i muszą mieć szansę na to, by dobrze się uczyć. Telefony komórkowe są dystrakcją, jak dowodzą badania naukowe. Musimy chronić przed tym uczniów". Dijkgraaf wyjaśnił też, że szkoły mogą same zdecydować, w jaki sposób wdrożą nowy przepis, ale zastrzegł, że jeżeli nie przyniesie to wystarczających rezultatów do lata 2024 roku, to rząd wyda w tej sprawie kolejne regulacje.

Zakaz korzystania z telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchów jest wynikiem porozumienia między holenderskim resortem edukacji, szkołami i związanymi z nimi organizacjami - podaje Reuters.

RadioZET.pl/PAP