Obserwuj w Google News

Straszny atak Rosjan. Obrócili domy w ruiny. Są ofiary, w tym 7-latka

1 min. czytania
29.11.2023 08:25
Zareaguj Reakcja

Trzy osoby, w tym 7-letnia dziewczynka, zginęły w obwodzie sumskim na północnym wschodzie Ukrainy po ostrzale Rosji - podał portal Ukraińska Prawda. Zbrodniarze Putina ostrzelali szereg ukraińskich miejscowości przy granicy.

Ukraina 7-latka zginęła po ostrzale Rosji
fot. screen: Сумська обласна прокуратура/Facebook

Brutalny atak Rosjan na hromadę (gminę) Seredyna-Buda wydarzył się we wtorek. Rosjanie ostrzelali ten rejon z moździerzy, artylerii i systemów rakietowych.

Ukraina. Straszny atak Rosji. Nie żyją trzy osoby, w tym 7-latka

Chodzi o miejscowość w obwodzie sumskim przy samej granicy z Rosją. Od początku pełnoskalowej inwazji Rosji w lutym 2022 roku ukraińskie miasta i wsie nadgraniczne są celem ciągłych ataków artylerii.

Redakcja poleca

"W wyniku ataku najeźdźców zniszczono co najmniej 5 prywatnych domów. Z gruzów wydobyto ciała dwóch martwych kobiet i dwóch rannych mężczyzn" - relacjonowała prokuratura obwodu sumskiego. Dodano, że ranna 7-latka zmarła niedługo po ataku w szpitalu, wskutek odniesionych ran. 

Portal podał, że zanotowano 106 eksplozji w miejscowościach Krasnopilsk, Junakiwsk, Biłopolsk, Chocińsk, Wielikopysariwsk, Esmańsk, Svesk, Seredyna-Buda. W ostatnią z miejscowości Rosjanie uderzyli moździerzami i artylerią. W wyniku ostrzału zginęły trzy osoby, w tym 7-letnia dziewczynka, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Ranne zostały także kolejne trzy osoby.

Źródło: Radio ZET/Prawda.com.ua

Nie przegap