Obserwuj w Google News

Tragiczny pożar w budynku spółki węglowej. Wiele ofiar śmiertelnych

2 min. czytania
16.11.2023 09:09
Zareaguj Reakcja

Tragiczny pożar w budynku spółki węglowej w mieście Luliang w Chinach. Ogień pojawił się w czwartek około godziny 7 czasu lokalnego. Nie żyje 26 osób. Do szpitala przetransportowano 51 poszkodowanych.

Zdjęcie poglądowe ze strażakiem
fot. LUCA SOLA/AFP/East News - zdjęcie poglądowe

W czwartek 16 listopada około godziny 7 czasu lokalnego (około północy czasu polskiego) doszło do tragicznego w skutkach pożaru czteropiętrowego budynku należącego do spółki węglowej Yongju w mieście Luliang w prowincji Shanxi w Chinach. Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, że pożar wybuchł na pierwszym piętrze budynku.

Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na jednym z pięter. W budynku panowało też duże zadymienie. Pożar udało się opanować po trwającej kilka godzin akcji gaśniczej. W trakcie działań strażacy docierali do kolejnych ofiar. Zginęło 26 osób - podają państwowe media, cytowane przez AFP. Do szpitali trafiło 51 poszkodowanych.

Redakcja poleca

Tragiczny pożar budynku kopalni w Chinach. Trwa akcja ratunkowa

Strażacy zakończyli walkę z pożarem około godziny 14 czasu lokalnego, ale wciąż prowadzona jest akcja ratunkowa i trwa dogaszanie. Wypadki przemysłowe są w Chinach częste ze względu na liberalne standardy bezpieczeństwa i słabe egzekwowanie przepisów.

Pożar wybuchł w mieście Luliang w prowincji Shanxi

W lipcu br. jedenaście osób zginęło w wyniku zawalenia się dachu szkolnej sali gimnastycznej w północno-wschodniej części kraju. Miesiąc wcześniej w wyniku eksplozji w restauracji w północno-zachodnich Chinach zginęło 31 osób, co skłoniło władze do rozpoczęcia ogólnokrajowej kampanii promującej bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Źródło: Radio ZET/AFP/PAP

Nie przegap