Obserwuj w Google News

Przez chwilę był najbogatszym człowiekiem świata. Musk nieoczekiwanie spadł na drugie miejsce

1 min. czytania
08.12.2022 17:40
Zareaguj Reakcja

Spadki giełdowe Tesli zepchnęły miliardera Elona Muska na drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Przez chwilę pozycję lidera na tej liście zajął „król luksusu”, czyli Bernard Arnault.

Musk przez chwilę nie był najbogatszy
fot. THEO WARGO/AFP/East News

Elon Musk czternaście miesięcy po detronizacji Jeffa Bezosa i przejęciu pozycji lidera w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, na chwilę utracił ten tytuł. Szef Tesli i Twittera w środę spadł na drugie miejsce – podał „Forbes”.

Musk przez chwilę nie był najbogatszy

Według Forbesa Elon Musk nie był już przez chwilę najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Tesla zaliczyła spadki giełdowe, przez co Musk na krótko stracił ten tytuł. Pierwsze miejsce zajął dyrektor generalny LVMH, Bernard Arnault. Kim jest ten miliarder zwany „królem luksusu”?

Redakcja poleca

73-letni francuski biznesmen i jego rodzina objęli prowadzenie w tym rankingu w czasie rzeczywistym, ze względu na środowy spadek akcji Tesli na nowojorskiej giełdzie. Musk jeszcze tego samego dnia odzyskał tytuł najbogatszego człowieka świata. Arnault zajmował już pierwsze miejsce w rankingu Forbesa przez kilka godzin w maju 2021 roku. Miliarder jest właścicielem koncernu LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) . To jeden z największych na świecie producentów dóbr luksusowych, w tym alkoholi, kosmetyków, biżuterii i odzieży.

RadioZET.pl/PAP