Obserwuj w Google News

Sensacyjne doniesienia NASA. Na Księżycu potwierdzono obecność wody

1 min. czytania
26.10.2020 17:40
Zareaguj Reakcja

NASA na specjalnej konferencji prasowej poinformowała o nowym odkryciu. Według naukowców na Księżycu jest woda. Badania były możliwe dzięki teleskopowi Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA).

księżyc
fot. Shutterstock.com

Na Księżycu jest woda. - Po raz pierwszy potwierdziliśmy obecność wody na nasłonecznionej powierzchni Księżyca - przekazał na Twitterze administrator NASA Jim Bridenstine.

NASA: Na Księżycu odkryto wodę

Odkrycia dokonano dzięki teleskopowi Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA).  Transmisję na żywo z konferencji NASA można oglądać na RadioZET.pl. 

Jak poinformował Bridenstine, nie wiadomo jeszcze, czy wodę uda się wykorzystać w formie surowca. - Ale poznanie wody na Księżycu jest kluczowe dla naszych planów eksploracyjnych - ocenił. 

Według informacji przekazanych przez NASA odkrycie na Księżycu będzie istotne szczególnie w kontekście najbliższej załogowej misji na Srebrny Glob. Kolejna misja na Księżyc będzie pierwszą od czasu misji Apollo 17, która miała miejsce w grudniu 1972 roku.

Zdaniem naukowców znalezienie wody na nasłonecznionej stronie Księżyca dowodzi, że może się ona pojawić na całej powierzchni Księżyca, a nie tylko w zimnych, zacienionych miejscach - informuje newscientist.com. 

- Woda ma kluczowe znaczenie dla życia ludzkiego, ale jej wystrzelenie w kosmos jest kosztowne. Znalezienie jej na Księżycu może oznaczać, że będziemy mogli wykorzystać wodę, która tam jest, zamiast zabierać ją ze sobą - oceniła Casey Honniball z NASA Goddard Space Flight Center w Maryland.

Oglądaj

RadioZET.pl/newscientist.com/Twitter/NASA