Obserwuj w Google News

Sensacyjne odkrycie na Ksieżycu. Konferencja prasowa NASA [TRANSMISJA]

2 min. czytania
26.10.2020 16:59
Zareaguj Reakcja

NASA poinformuje dziś na specjalnej konferencji prasowej o nowym "ekscytującym odkryciu" na Księżycu. Informacja jak dotąd jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Wiadomo, że odkrycia dokonano dzięki teleskopowi Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA). Transmisję na żywo z konferencji NASA będzie można oglądać na RadioZET.pl.

odkrycie na Księżycu
fot. Shutterstock

NASA zapowiedziała specjalną konferencję prasową w związku z nowym, "ekscytującym odkryciem" na naszym Księżycu. O co dokładnie chodzi? Tego wciąż niewiadomo. Agencja kosmiczna poinformowała jedynie, że odkrycie ma związek z latającym teleskopem Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA).

Według informacji przekazanych przez NASA, odkrycie na Księżycu będzie istotne szczególnie w kontekście najbliższej załogowej misji na Srebrny Glob. Kolejna misja na Księżyc będzie pierwszą od czasu misji Apollo 17, która miała miejsce w grudniu 1972 roku.

NASA: Ekscytujące odkrycie na Księżycu. Konferencja prasowa NA ŻYWO

Konferencja prasowa NASA odbędzie się w poniedziałek 26 października o godz. 17.00 czasu polskiego. Transmisję na żywo będzie można oglądać na RadioZET.pl.

Oglądaj

Agencja informuje na swojej stronie, że odkrycie na Księżycu pozwoli lepiej przygotować się do ponownego lotu na Księżyc w 2024 roku a także pierwszego lądowania ludzi na Marsie.

ZOBACZ TAKŻE: Na Wenus istnieje życie? NASA: wysyłamy na planetę dwie sondy

Teleskop Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA), który dokonał odkrycia, pracuje na wysokości ponad 12 km. Jest wyposażony w zwierciadło o średnicy 2,5 metra zamontowany na pokładzie Boeinga 747SP. Dzięki temu badania są znacznie bardziej precyzyjne.

ZOBACZ TAKŻE: UFO nad miastem? Mieszkańcy New Jersey dosłownie "oszaleli" 

W konferencji prasowej NASA wezmą udział Naseem Rangwala zajmujący się SOFIA oraz Jacob Bleacher, główny naukowiec ds. Eksploracji w Dyrekcji ds. Badań Ludzkich i Misji Operacyjnych w NASA.

RadioZET.pl/ NASA/ The Independent/ Rzeczpospolita