Zamknij

Śnieżny Księżyc rozświetlił niebo. Zdjęcia internautów

10.02.2020 18:53
Śnieżny Księżyc
20 Zobacz galerię
fot. Katarzyna Nowakowska

W miniony weekend mieliśmy okazję zaobserwować na niebie piękne zjawisko zwane "Śnieżnym Księżycem" albo "Śnieżną Pełnią". Była to czwarta pod kątem jakości pełnia w tym roku. Publikujemy wybrane zdjęcia tego niezwykłego widowiska, nadesłane do nas przez czytelników RadioZET.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śnieżna Pełnia była czwartą pod względem jakości pełnią w tym roku. Tradycja "Śnieżnego Księżyca" sięga czasów rdzennych Amerykanów. Zjawisko określało wówczas porę roku obfitą w opady śniegu.

Koniecznie popatrzcie dziś na niebo. Trwa pełnia zwana Śnieżnym Księżycem

"Śnieżny Księżyc" mogliśmy obserwować w miniony weekend, 8-9 lutego 2020 roku. Niezwykły widok towarzyszy nam jednak łącznie od 7 do 11 lutego 2020 roku.

Zobacz także

Śnieżny Księżyc czy też Śnieżna Pełnia nie jest tzw. "Super-Księżycem", ale tarcza naszego naturalnego satelity osiąga wówczas niesamowite rozmiary, dzięki czemu zjawisko jest doskonale widoczne i stanowi wielką gratkę na miłośników fotografowania.

Zobacz także

Od wczoraj otrzymaliśmy od czytelników RadioZET.pl kilkaset wspaniałych zdjęć, wykonanych w różnych zakątkach Polski. Publikujemy niektóre z nich.

RadioZET.pl