Zamknij

Intensywny deszcz na południu, burze na Pomorzu. Pogoda na 7 września

07.09.2020 06:50
Deszcz,IMGW
fot. Shutterstock

Ciągłe opady deszczu na Podkarpaciu i Małopolsce, a z kolei przelotne na Pomorzu. Większość obszaru Polski będzie dziś strefą pogodną, ze słońcem i częściowym zachmurzeniem. Temperatura nie przekroczy w najcieplejszym miejscu kraju 20 stopni Celsjusza – tak zapowiada się pogoda na poniedziałek, 7 września.

Pogoda na poniedziałek. Na południu i południowym wschodzie kraju od poranka można spodziewać się zachmurzenia i intensywnych opadów deszczu. Może spaść nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy. 

W sprawie opadów pojawił się nawet alert IMGW. Ostrzeżenie pierwszego stopnia województw podkarpackiego i małopolskiego (w całości), zdecydowanej większości woj. świętokrzyskiego oraz południowych powiatów woj. śląskiego i lubelskiego.

Intensywne opady deszczu na południu, burze na Pomorzu

Z kolei przelotny deszcz może spaść na Pomorzu, gdzie IMGW przewiduje ponadto lokalne burze. Poza wspomnianymi regionami synoptycy przewidują pogodną aurę. Termometry pokażą od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.  

Zobacz także

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/godz., zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/godz.

RadioZET.pl/PAP/IMGW