Zamknij

Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem

16.05.2021 08:39
Mapa burzowa Polski
fot. www.ventusky.com

Gdzie jest burza? W niedzielę 16 maja IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla ośmiu województw. Zobacz, jak prezentuje się mapa burz.

Gdzie jest burza 16 maja? Mapa burzowa Polski opracowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w niedzielę burze z gradem pojawią się w ośmiu województwach. Burzom będą towarzyszyły opady deszczu oraz wiatr wiejący w porywach nawet z prędkością 80 km/h.

Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem

Alert IMGW dotyczy województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, a także Warmii i Mazur, Podlasia oraz wschodniej części województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

W województwach objętych ostrzeżeniami prognozowane są burze, w czasie których opady deszczu miejscami wyniosą do 25 mm, a porywy wiatru - do 80 km/h. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu ostrzeżenia obowiązują od godziny 14, na pozostałym obszarze - od południa.

Pogoda na dziś - niedziela 16 maja

Pogoda we wschodniej części kraju będzie bardzo niespokojna. W zachodniej będzie zdecydowanie lepiej - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Burze na wschodzie Polski będą pojawiały się po południu. Walijewski podkreślił, że będą rozproszone, nie będzie to jeden przemieszczający się front burzowy. - Słońce będzie od czasu do czasu wychodzić zza chmur - dodał synoptyk IMGW.

Jak przekazał, w pozostałej - zachodniej części kraju - będzie umiarkowane zachmurzenie. "Niedziela ciepła, temperatura maksymalna od 15 stopni na Pomorzu i nad samym morzem, około 17 stopni w centrum kraju, a najcieplej będzie na wschodzie - 21 stopni Cesjusza. Może być chłodniej na samym Podhalu - tam tylko 13 stopni - dodał. 

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP