Piekielny upał w całej Polsce. Uwaga na burze z gradem

28.08.2019 07:01
Pogoda
fot. www.ventusky.com

Pogoda na środę, 28 sierpnia. Upał nie odpuszcza. W przeważającej części kraju temperatura przekroczy dziś 30 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradem.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda we wschodniej i północno-wschodniej Polsce jest kształtowana przez wyż znad Rosji. Reszta kraju dostaje się pod wpływ zatoki związanej z rozległym układem niżowym nad Atlantykiem. Z południa nadal napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie spadać.

Gdzie jest burza? Pogoda na środę, 28 sierpnia

W środę na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 29 st. do 33 st., chłodniej na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich: od 26°C do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

foto

Pogoda w Warszawie 

W Warszawie w środę zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego, okresami dużego. Późnym popołudniem przelotne opady deszczu i możliwe burze z gradem. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i możliwe burze z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. 

RadioZET.pl/PAP