Zamknij

Burze z gradem w powiatach górskich. IMGW wydał alerty

24.07.2020 15:49
Burze w górach IMGW
fot. MARCIN JOZEFOWICZ/REPORTER

IMGW wydał po południu ostrzeżenia przed burzami z gradem. Alerty obowiązują dla powiatów górskich, wysuniętych na południe, od Beskidów na Śląsku po Bieszczady.

Burze z gradem zagrożą dziś mieszkańcom południowej Polski. Z aktualnych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że wyładowania, a nawet opady gradu mogą wystąpić w całym pasie Karpat.

IMGW wydał w związku z tym alerty pierwszego stopnia. Burze z gradem zagrożą dzisiejszego wieczora od Śląska (powiat cieszyński) aż po skraj polskich Bieszczadów (powiat bieszczadzki).

IMGW prognozuje: Burze z gradem w górach

Rozwój komórek opadowych/burzowych rozpoczął się w Karpatach i Sudetach. Pierwsze wyładowania występują w rejonie Świdnicy na Dolnym Śląsku oraz w rejonie Masywu Śnieżnika. W ciągu najbliższych 2 godzin burz będą się coraz liczniej rozwijać na południu kraju

- przekazał IMGW na Twitterze.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

RadioZET.pl/Pogodynka.pl