Zamknij

Oblodzenie na drogach na wschodzie Polski. Ostrzeżenia dla czterech województw

25.01.2022 17:55

We wschodniej Polsce – w pasie od Mazur po województwo lubelskie – wystąpią we wtorek wieczorem oblodzenia. Ostrzeżenia przed "szklanką" na drogach i chodnikach wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty mają obowiązywać do środy 26 stycznia do godzin porannych. W Beskidzie Śląskim i na Podhalu mocno sypnie śniegiem. 

Oblodzenie w Polsce. Alerty IMGW w 4 województwach
fot. Piotr Molecki/East News

Oblodzenie wystąpi we wtorek wieczorem i w nocy w przeważającej części województw Polski wschodniej. Temperatura spadnie miejscami do minus 4 stopni C przy gruncie.

IMGW wydał w tej sprawie ostrzeżenia pierwszego stopnia, które obejmują województwa podlaskie i lubelskie (w całości), przeważającą część woj. mazowieckiego oraz wschodnie powiaty woj. warmińsko-mazurskiego: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski i węgorzewski.

Oblodzenie we wschodniej Polsce. Alerty dla czterech województw

W ocenie synoptyków na tych terenach może padać zamarzający deszcz powodujący gołoledź oraz deszcz ze śniegiem.

Z kolei dla obszarów górskich – w Beskidzie Śląskim oraz Tatrach IMGW wydał alerty przed intensywnymi opadami śniegu. "Prognozowane są opady śniegu, które na obszarach położonych powyżej 500 m n.p.m. spowodują przyrost pokrywy śnieżnej 10 cm do 17 cm" – czytamy.

Do wtorkowego wieczoru w górskich powiatach woj. podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia przed opadami marznącymi. "Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź" – wskazał Instytut. Meteorolodzy zastrzegli, że alerty mogą być kontynuowane.

loader

RadioZET.pl/Meteo.imgw.pl