Zamknij

Pogoda na piątek 31 stycznia. Alert IMGW przed silnym wiatrem

31.01.2020 07:05
Pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda na dziś - piątek 31 stycznia 2020 roku. Temperatura wzrośnie do 6-12 stopni Celsjusza. Jedynie na północnym wschodzie i w górach chłodniej. IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w czterech województwach. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pogoda w piątek 31 stycznia jest kształtowana przez niż znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się dwa ciepłe fronty atmosferyczne. Z zachodu do Polski będą napływać coraz cieplejsze masy powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na dziś - piątek 31 stycznia. W górach spadnie 10 cm śniegu 

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie kraju opady początkowo deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie mokrego śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, później słabnące i przechodzące w deszcz. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 10-12 mm. Na pozostałym obszarze okresami opady deszczu. W górach opady śniegu, miejscami powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm, zwłaszcza w Bieszczadach.

Temperatura maksymalna od 4 stopni na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich Karpat do około 8 stopni w centrum i 11 stopni Celsjusza miejscami na południowym zachodzie.

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 

IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, opolskim i dolnośląskim. Wiało będzie w południowych powiatach województw opolskiego i dolnośląskiego oraz północnych pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet do 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 1 do 14.00 w piątek.

Wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia, najniższego w trzystopniowej skali, oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/IMGW/PAP