Zamknij

Pogoda. IMGW zapowiada upały. Na termometrach nawet 33 stopnie w cieniu

05.08.2020 18:00
Mapa pogody
fot. www.ventusky.com

Upał wraca do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie ostrzeżeń zapowiada powrót wysokich temperatur. Gdzie i kiedy zrobi się gorąco? 

Pogoda w ciągu najbliższych dni ulegać będzie stabilizacji. Temperatura, zwłaszcza na zachodzie, znacząco wzrośnie. W czwartek prawie w całym kraju będzie pogodnie. Tylko na południu niewielka szansa na wystąpienie burz. Będzie ciepło, na ogół od 24 do 28 stopni Celsjusza.

Od piątku 7 sierpnia należy spodziewać się kolejnego gwałtownego wzrostu temperatur do 30 stopni Celsjusza. Jak informuje IMGW, na znacznym obszarze kraju mogą wystąpić lokalne burze.

Pogoda. Upał wraca do Polski. Ponad 30 stopni na termometrach 

W kolejnych dniach na zachodzie i miejscami na południu temperatura nadal będzie sięgać 30-33 stopni Celsjusza, dlatego IMGW przewiduje wystawienie pierwszych w tym roku ostrzeżeń meteorologicznych o upale. Na wschodzie i północy tylko nieco chłodniej – z temperaturą maksymalną 24-29°C. Lokalnie nadal występować będą burze.

pogoda

Według najnowszej prognozy pogody ryzyko upału będzie dotyczyć wyłącznie województw zachodnich i południowych, a utrzymać się będzie przez co najmniej kilka dni, miejscami nawet przez tydzień.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/IMGW