Zamknij

Wir polarny znad Arktyki zmieni pogodę w Polsce. Mróz do 20 stopni Celsjusza

13.11.2019 20:13
Pogoda
fot. Shutterstock

Wir polarny, który tworzy się nad Arktyką, może gwałtownie zmienić pogodę w Polsce. Według meteorologów, pod koniec listopada możemy spodziewać się mroźnych dni i obfitych opadów śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wir polarny, który formuje się nad Arktyką, jest według meteorologów największym, jaki powstał w ciągu ostatnich 40 lat - podaje TVP Info.

Meteorolodzy ostrzegają, że prawdziwa zima w Polsce może rozpocząć się pod koniec listopada. Wówczas odczujemy pierwsze skutki groźnego wiru polarnego. Do Polski może spłynąć mroźne powietrze znad Syberii, a to oznacza drastyczny spadek temperatur.

Zobacz także

Termometry o poranku i w nocy na północnym-wschodzie kraju pokażą nawet minus 20 stopni Celsjusza. Falę mrozów mają poprzedzić obfite opady śniegu. Wir polarny wpłynie również na pogodę w innych europejskich państwach. 

Zima ''trzydziestolecia'' w Europie

Załamanie pogody na przełomie listopada i grudnia mieli przewidzieć już amerykańscy i brytyjscy meteorolodzy, którzy pisali nawet o ''zimie trzydziestolecia''.

Według ich długoterminowych prognoz, nad Europę dotrze zimne powietrze znad Syberii. Największe mrozy odczują mieszkańcy Rosji i Ukrainy. Syberyjskie powietrze przykryje także Polskę, szczególnie wschód kraju.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info