Obserwuj w Google News

Od zachodu nadejdzie zmiana w pogodzie. Synoptyk: zatoka niżowa z frontem

1 min. czytania
05.05.2023 20:05
Zareaguj Reakcja

W sobotę 6 maja ładna pogoda utrzyma się na wschodzie kraju. Jak powiedziała PAP Dorota Pacocha, synoptyk IMGW-PIB, od zachodu w głąb Polski będzie przesuwać się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu.

zmiana w pogodzie
fot. wxcharts.com

Według prognoz pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę 6 maja południowy zachód Polski znajdzie się pod wpływem zatoki związanej z niżem znad północnego Atlantyku. Północno-wschodnia część kraju będzie jeszcze w zasięgu wyżu z powietrzem pochodzenia arktycznego.

Od zachodu nadejdzie zmiana w pogodzie

Dorota Pacocha z IMGW-PIB zaznaczyła, że na zachodzie zachmurzenie będzie duże, z lokalnymi większymi przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego.

- Z zachodu na wschód postępować będą opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Na zachodzie prognozowana suma opadów to 30 mm. Na krańcach południowych kraju możliwe burze, głównie w godzinach popołudniowych i wieczorem - powiedziała.

- Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni na ziemi lubuskiej, około 13 w centrum, do 18 na Podkarpaciu. Wiejący z kierunków wschodnich wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty - dodała.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ IMGW/ Marek Szczepanik (PAP)