Obserwuj w Google News

Termometry na minusie, marznące opady. IMGW alarmuje: Uwaga, trudna sytuacja

2 min. czytania
21.11.2023 08:02
Zareaguj Reakcja

Wtorek 21 listopada zapowiada się deszczowy, również z opadami śniegu, lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu. - Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, najcieplej na Dolnym Śląsku - przekazał PAP Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW alarmuje
fot. PIOTR KAMIONKA /REPORTER

We wtorek 21 listopada zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie na krańcach północnych możliwe są większe przejaśnienia. Na północnym-wschodzie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu, które doprowadzą do powstania gołoledzi. Poza tym na południu oraz południowym zachodzie opady deszczu.

"Uwaga! Trudna sytuacja na drogach zwłaszcza na Mazowszu, Kujawach i Lubelszczyźnie – występują tam opady marznące powodujące śliskość nawierzchni. Zachowajmy ostrożność!" - podało we wtorek rano w krótkim komunikacie IMGW. Ponadto na dużym obszarze kraju cały czas obowiązują alerty pogodowe IMGW.

Redakcja poleca

Termometry na minusie, marznące opady. IMGW alarmuje

Termometry pokażą od minus 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 0 stopni w centrum kraju, do 9 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Nad morzem porywisty.

W nocy z wtorku na środę na północy Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na południu duże z większymi przejaśnieniami, tam też możliwe początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na przeważającym obszarze kraju może wystąpić gołoledź.

Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, około minus 7-8 stopni Celsjusza. W centrum minus 4 stopnie. Najcieplej na południu Polski, tam termometry pokażą od 0 do 1 stopnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni oraz północny.

Źródło: Radio ZET/ Agnieszka Lipska (PAP)/ IMGW

Nie przegap