Zamknij

Białystok: Sąd nie zgodził się na marsz rodziny obok Marszu Równości

19.07.2019 16:37
Białystok: Sąd nie zgodził się na marsz rodziny obok Marszu Równości
fot. ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał, że marsz rodziny i tradycji nie może przejść obok zaplanowanego na ten sam dzień 1. Marszu Równości – informuje PAP. Sędziowie zgodzili się wyłącznie na manifestację przy pomniku Bohaterów Białostocczyzny. Miasto nie wydało zgody na paradę „obrońców rodziny i tradycji” uznając, że pierwsze było zgłoszenie Marszu Równości.

Sąd zdecydował w piątek, 19 lipca, że zaplanowany na sobotę marsz rodzin i tradycji nie może przejść ulicami Białegostoku. Wyrok jest prawomocny, co oznacza, że nie ma możliwości odwoławczej.

Sędziowie zmienili wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał, że oba marsze mogą się odbyć, a przesłanka o możliwym niebezpieczeństwie jest niewystarczająca do odmowy.

Zobacz także

Jak informował PAP sędzia Janusz Sulima, rzecznik SA w Białymstoku, sąd uznał odwołanie miasta co do organizacji marszu rodziny. Sąd Apelacyjny nie zgodził się natomiast na zablokowanie manifestacji w obronie wartości rodziny i tradycji przy pomniku Bohaterów Białostocczyzny.

Wyrok oznacza, że w sobotę ulicami Białegostoku przejdzie jedynie Marsz Równości. Kontestujące jego idee środowiska narodowe skoncentrują się jedynie na manifestacji przy pomniku.

RadioZET.pl/PAP