Zamknij

Trąba powietrzna przeszła nad Małopolską. Mieszkańcy bez dachu nad głową

Bartłomiej Chudy
07.08.2019 16:20
Burza
fot. Tarnowska TV

Fala burz i istna "ściana deszczu" przeszły nad Małopolską. Szczególnie mocno skutki załamania pogody odczuli mieszkańcy podtarnowskiej miejscowości Jodłówka-Wałki, nad którą przeszła trąba powietrzna.

Zerwane dachy i linie energetyczne, zniszczone ogrodzenia – to skutek trąby powietrznej, która przeszła nad Małopolską. Straty szacują mieszkańcy miejscowości Jodłówka-Wałki, nad którą przeszła trąba powietrzna.

Burze z gradem dają o sobie znać na południu kraju. Krajobraz w Małopolsce wygląda co najmniej jak po bitwie. Jak informuje Tarnowska TV, strażacy z Tarnowa stale otrzymują zgłoszenia o stratach w wyniku burz.

Przez miejscowość Jodłówka-Wałki (woj. małopolskie) w godzinach popołudniowych w środę przeszła trąba powietrzna. Zerwane zostały dachy i linie energetyczne. Strażacy cały czas otrzymują nowe zgłoszenia

Michał Mikos, zastępca dyżurnego powiatu w KM PSP w Tarnowie, dla polsatnews.pl

Przypomnijmy, że IMGW wydał w środę ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed burzami z gradem i deszczem dla niemal całej Polski. Drugi stopień ostrzeżenia obowiązuje na północy oraz południowego-wschodu kraju.

Jak informuje PAP, łącznie straż odnotowała w województwie 28 poważniejszych zdarzeń, w tym zerwanie linii energetycznych. Drugim powiatem, po tarnowskim, który najbardziej odczuł skutki nawałnicy, był powiat dąbrowski.

Burze
fot. Tarnowska TV

RadioZET.pl/Polsatnews.pl/Tarnowska TV/PAP