Zamknij

Fotoreporter „Faktu” pobity przed domem. Zajmował się śmiercią radnego. Krzyczeli do niego: „Ty policyjna kur...”

Redakcja
08.06.2018 12:07
Chruszcz
fot. Facebook/Młodzież Wszechpolska - Okręg Podkarpacki

Fotoreporter „Faktu” zajmujący się sprawą śmierci lokalnego radnego padł ofiarą pobicia. Podczas spaceru z psami na jednej z ulic Głogowa zaatakowało go pięciu napastników, którzy wykrzykiwali pod jego adresem wulgarne hasła. Okazuje się, że to zemsta za zbytnią dociekliwość dziennikarza.

Do zdarzenia, które opisuje gazeta, doszło w środowy wieczór. Dziennikarz wyszedł na spacer z dwoma swoimi psami, Gdy wracał, pod budynkiem mieszkalnym czekało na niego pięciu mężczyzn. Podeszli do niego i jeden z nich wykrzyknął: „Ty policyjna kur...! To za sprawę Chruszcza”. Wtedy drugi przytrzymał go od tyłu i powalił na ziemię, a reszta zaczęła bić i kopać, głównie w żebra i plecy.

Zobacz także

Czworonogi zaczęły jednak głośno szczekać, czym wzbudziły zainteresowanie sąsiadów. W ten sposób spłoszyły agresorów, którzy uciekli. Sprawa została już zgłoszona policji.

Nie ma wątpliwości, że atak miał związek ze sprawą śmierci lokalnego radnego Pawła Chruszcza, którą to reporter „Faktu” opisywał i której tajemnicze okoliczności zdecydował się nagłośnić. Istnieje podejrzenie, że Chruszcz przed śmiercią wpadł na trop afery korupcyjnej z udziałem najważniejszych polityków i urzędników miejskich. Zginął tuż przed umówionym spotkaniem z agentem CBA.

Prokuratura bada sprawę

Sprawą zajmuje się już legnicka Prokuratura Okręgowa, która bierze pod uwagę trzy opcje: samobójstwo, samobójstwo z udziałem osoby trzeciej oraz zabójstwo.

– Od tamtego czasu prokurator nieustannie zajmuje się tą sprawą, jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Wiele rzeczy trzeba jeszcze zweryfikować. Sekcję zwłok pokrzywdzonego przeprowadzono już następnego dnia po śmierci. Zabezpieczono wszelkie możliwe ślady i dowody, a próbki biologiczne przekazano do dalszych badań – powiedział w rozmowie z Fakt24.pl Zbigniew Harasimiuk, legnicki prokurator okręgowy.

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP