Zamknij

Ewakuacja centrum handlowego w Gdańsku. Zaczął pękać strop

Redakcja
14.01.2018 18:59
Ewakuacja centrum handlowego w Gdańsku. Zaczął pękać strop
fot. Wikipedia.org

W niedzielę po godzinie 16.00 personel i klienci zostali ewakuowani z galerii handlowej przy ulicy Obrońców Wybrzeża w Gdańsku. Pracownicy obiektu zauważyli pęknięcia stropu pomiędzy parterem a pierwszym piętrem - na długości 5 metrów. Przybyły na miejsce konstruktor wydał decyzję o całkowitym zamknięciu galerii.

Ewakuacja centrum handlowego w Gdańsku

Według relacji lokalnych mediów, nikt nie został poszkodowany. Początkowo otwarty pozostawał market spożywczy, jednak po godzinie 17 służby zadecydowały o jego zamknięciu.

- Pomagaliśmy w ewakuacji budynku. Czekamy na inspektorów nadzoru budowlanego, który przedstawi wstępne przyczyny zdarzenia i określi jak poważne są szkody i czy konieczne będzie zamknięcie obiektu na dłużej - powiedziała Karina Kamińska, rzecznik Komendy Policji w Gdańsku, w rozmowie z portalem trójmiasto.pl.

Zobacz także

Inspektor nadzoru budowlanego, który został wezwany na miejsce, podjął decyzję o zamknięciu obiektu do poniedziałku. Nie wiadomo, czy galeria w poniedziałek będzie w ogóle otwarta.

Zarząd Galerii Przymorze opublikował swoje oświadczenie dotyczące tej sytuacji.

"Potwierdzamy, że 14.01.2018, w godzinach popołudniowych nastąpiło zamknięcie Centrum Handlowego Galeria Przymorze. Decyzja została podjęta po odnotowaniu kilkumetrowego pęknięcia kafli na pierwszym piętrze. Zgodnie z procedurami na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały wezwane odpowiednie służby – w tym policja i inspektorzy nadzoru budowlanego. Nieprawdziwa okazała się informacja, jakoby doszło do pęknięcia belki stropowej. Uszkodzone zostały jedynie elementy płyt podłogowych. Potwierdzili to zarówno rzeczoznawcy, jak i inspektor nadzoru budowlanego badający sprawę na miejscu. Trwa proces oceny przyczyn zdarzenia. W poniedziałek 15.01.2018, Galeria Przymorze będzie otwarta z jedynie częściowym wyłączeniem. Nie ma osób poszkodowanych zarówno wśród Klientów, jak i pracowników Galerii" - czytamy w piśmie.

RadioZET.pl/Dziennik Bałtycki, trójmiasto.pl/DG