Zamknij

Polski szpital zamknął SOR przez zagrożenie odrą

Redakcja
26.06.2018 10:10
Odra
fot. Shutterstock

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach od czwartku wstrzymuje przyjmowanie pacjentów. - Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem epidemiologicznym odrą - – powiedziała PAP rzecznik szpitala Anna Mazur-Kałuża.

AKTUALIZACJA: Chcieli zamknąć SOR przez Odrę. Szpital będzie dalej przyjmować pacjentów

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach zdecydował w środę, że 27 pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach musi przerwać pracę i poddać się izolacji domowej.

- W tej grupie są pielęgniarki i pielęgniarz z różnych oddziałów naszego szpitala. W ostatnich dniach mieli kontakt z osobą chorą na odrę. Dlatego służby sanitarne uznały, że mogli zarazić się tym wirusem. Nasi pracownicy zostali objęci kwarantanną do 7 lipca - – poinformowała Anna Mazur-Kałuża.

Zobacz także

Rzeczniczka szpitala dodała, że kolejnych kilkudziesięciu pracowników lecznicy otrzymało telefonicznie informację, że także muszą przerwać pracę i poddać się izolacji domowej.

- Mieli również kontakt z osobą chorą na odrę. Z naszych informacji wynika, że w tej grupie jest wielu pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ta kwarantanna ma dotyczyć zarówno lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, jak i personelu pomocniczego -– powiedziała rzeczniczka.

W szpitalu został powołany sztab kryzysowy. Na jego czele stanął dyrektor lecznicy Andrzej Domański, który zdecydował, że od godz. 7 w czwartek SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym wstrzymuje przyjmowanie pacjentów.

- Nie jesteśmy w stanie w tym momencie zapewnić wymaganej przepisami NFZ obsady kadrowej na SOR-ze. Co prawda kwarantanna dotyczy także pracowników innych oddziałów, ale tam na dzisiaj nie ma zagrożenia związanego z brakiem obsady kadrowej. Dlatego podjęto decyzję dotyczącą tylko SOR-u. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i w zależności od rozwoju wypadków będziemy podejmowali dalsze kroki -– zaznaczyła Mazur-Kałuża.

Zagłosuj

Czy powinno się szczepić dzieci?

Liczba głosów:

Pacjentów w stanie zagrażającym życiu będą przyjmowały inne placówki, m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Kieleckim przy ulicy Kościuszki.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal