Zamknij

Kolejne trzy nauczycielki uniewinnione ws. udziału w czarnym proteście

Redakcja
22.03.2017 12:35
Kolejne trzy nauczycielki uniewinnione ws. udziału w czarnym proteście
fot. PAP

Trzy kolejne nauczycielki, które odpowiadały przed komisją dyscyplinarną w związku z udziałem w ubiegłorocznym "czarnym proteście", zostały w środę uniewinnione w Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W trakcie ogólnopolskiego protestu przeciw zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji 3 października ub.r. ubrane na czarno nauczycielki i pracownice Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu podczas przerwy, kiedy nie sprawowały opieki nad dziećmi, zrobiły sobie wspólne zdjęcie z założonymi na tę chwilę plakietkami z napisem "czarny protest".

Zagłosuj

Zgadzasz się z decyzją komisji?

Liczba głosów:

Zdjęcie zostało później umieszczone na prywatnym profilu na portalu społecznościowym. Sprawę nagłośnił ich kolega z pracy, udostępniając zdjęcie, opatrując je obraźliwymi - w ocenie nauczycielek -– komentarzami oraz informując m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej i kuratorium.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Pierwsze trzy koleżanki zostały uniewinnione wcześniej, spodziewałyśmy się więc tego wyniku, natomiast do końca nie mogłyśmy być pewne, różnie to mogło być. Jesteśmy niewątpliwie usatysfakcjonowane tym wyrokiem, ponieważ tak naprawdę niczego złego nie zrobiłyśmy -– powiedziała dziennikarzom po rozprawie Małgorzata Rybak.

RadioZET.pl/PAP/MaAl