5 osób z zarzutami ws. korupcji w krakowskim sądzie

Redakcja
01.06.2017 20:40
Kraków
fot. Google Street View

Pięciu pracowników Sądu Apelacyjnego w Krakowie usłyszało zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjmowania korzyści majątkowych i prania brudnych pieniędzy w związku ze śledztwem dot. przywłaszczenia wielu milionów złotych na szkodę tego sądu.

O postawieniu powyższych zarzutów poinformował prok. Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Kto jest wśród podejrzanych?

Osoby te zostały zatrzymane przez CBA w środę rano. Przesłuchania trwały do czwartku, do późnego popołudnia.

Podejrzani to: zastępca dyrektora SA w Krakowie - Wojciech M., główny specjalista ds. Informatyzacji w tym sądzie - Grzegorz K., starszy inspektor działu księgowości, a następnie pełniąca obowiązki głównej księgowej sądu w Krakowie - Urszula S., główny specjalista ds. Zamówień Publicznych w SA w Krakowie - Zenon D. i pracownik administrujący systemami informatycznymi - Tomasz W.

Areszt domowy dla trzech zatrzymanych

Zarański dodał, że w stosunku do trzech podejrzanych: Wojciecha M., Grzegorza K., Zenona D. "z uwagi na rolę w przestępczym procederze" prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie aresztów tymczasowych.

Są to już kolejni podejrzani w śledztwie w związku z przywłaszczeniem wielu milionów złotych na szkodę SA w Krakowie. Wcześniej zarzuty w tej sprawie usłyszało dziewięć osób, z których ośmioro przebywa w aresztach.

RadioZET.pl/PAP/MP