Zamknij

Wyrzuciła szczeniaka na śmietnik przy -20! Zwierzę ledwie przeżyło

Redakcja
09.03.2018 10:58
Pies
fot. Twitter/Przemysław Taranek

Trzy lata więzienia grożą mieszkance Nowego Sącza która wyrzuciła szczeniaka w worku foliowym do kontenera na śmieci. Pieska uratowała inna mieszkanka miasta, która wieczorem poszła wyrzucić śmieci i usłyszała pisk.

Zobacz także

Jak udało się namierzyć mieszkankę miasta, która w tak okrutny sposób potraktowała zwierzę? Przede wszystkim dzięki świetnej pracy nowosądeckich policjantów z wydziału kryminalnego, pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, weterynarza oraz kobiety, która uratowała psiaka.

Przeprowadzili oni oględziny znalezionych w śmietniku worków foliowych, w których pozostało łożysko suki, zabezpieczyli ślady krwi, a później - przeszukując już mieszkanie podejrzewanej kobiety - znaleźli ślady świadczące o tym, że to waśnie tam urodził się uratowany piesek. Miał dużo szczęścia - tego dnia kiedy wylądował w kontenerze na śmieci było -20 st mrozu.

Dodajmy, ze maluch ma już nowy dom i przybraną mamę, która karmi go razem ze swoimi szczeniakami. Natomiast poprzednia właścicielka usłyszała zarzut usiłowania uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PT/MP