Behemoth znów szokuje. Na nowej okładce baranek przebity na czarnej mszy

Redakcja
22.02.2018 11:14
Behemoth
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Nowa szata graficzna strony Behemotha zwiastuje wydanie nowej płyty koncertowej „Messe Noire” („czarna msza”). Po ostrym przyjęciu poprzedniego albumu polska kapela najwyraźniej nie zamierza złagodzić formy.

Zaledwie przed rokiem na koszulkach i plakacie Behemotha znalazł się wizerunek białego orła bez korony, zamiast której z głowy wyrastają diabelskie rogi. W postać orła wpisano też dwa węże oraz czaszki i odwrócony krzyż. Orzeł umieszczony został na czerwonym tle, a całość utrzymana jest w stylistyce nawiązującej do polskiego godła. Nad orłem umieszczono też napis „Rzeczpospolita Niewierna”. Efekt? Sprawą zainteresowała się prokuratura.

Zagłosuj

Czy oburza cię symbolika Behemotha?

Liczba głosów:

Dla niesławnych muzyków nie był to jednak kubeł zimnej wody, bo szata graficzna towarzysząca nowemu wydawnictwu utrzymuje atmosferę szoku.

bemef

Tym razem obiekt obrazoburstwa jest mniej narodowy, a bardziej religijny. Grafika, która promuje Behemotha, przedstawia baranka nieprzypadkowo przywodzącego na myśl wizerunek Baranka Bożego. W wersji Behemotha jest przebity trzema mieczami. Fani są podzieleni w interpretacji. Niektórzy doszli do wniosku, że to święty Piotr zdradzający Jezusa, inni stwierdzili, że to nowy tatuaż Nergala.

Zobacz także

Grafika najprawdopodobniej ozdobi okładkę wydawnictwa DVD/CD Behemotha, które zespół wcześniej zapowiadał na wiosnę 2018.

RadioZET.pl/maal