Zamknij

Dramat na drodze. Pijany ojciec za kierownicą. 5-latek bez pasów i fotelika

29.07.2021 13:56
Wypadek
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl (źródło: KPP w Bolesławcu)

Pijany kierowca stracił panowanie nad samochodem, który wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie i przewrócił się na bok. Mężczyzna wiózł w aucie swojego 5-letniego syna, który siedział na przednim siedzeniu, bez fotelika i zapiętych pasów. Teraz nieodpowiedzialny ojciec najprawdopodobniej odpowie przed sądem. 

Wypadek miał miejscu w Nowogrodźcu w powiecie bolesławieckim (woj. dolnośląskie). Nietrzeźwy 29-latek na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem osobowym i wypadł z drogi, uderzając w ogrodzenie. 

Nowogrodziec. Pijany ojciec spowodował wypadek. Na przednim siedzeniu wiózł 5-letniego synka

Na przednim siedzeniu pasażera wiózł bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa swojego 5-letniego synka. Dziecko na szczęście nie poniosło obrażeń w wyniku zdarzenia, natomiast nietrzeźwy ojciec z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. 

29-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz konsekwencje finansowe. Policjanci prowadzą również czynności w kierunku artykułu 160 Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/GW/dolnoslaska.policja.gov.pl