Zamknij

O. Rydzyk zaprasza na piknik. ”Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa?”

04.09.2020 17:03
Tadeusz Rydzyk
fot. MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk w trakcie pandemii koronawirusa zaprasza do Torunia na piknik Rodziny Radia Maryja. Wśród patronatów wydarzenia jest szef MON Mariusz Błaszczak. ''Nie panikujmy, nie dajmy się zwieść propagandzie, że zarazić się można tylko w kościele'' - apeluje dyrektor Radia Maryja. 

Ojciec Tadeusz Rydzyk w specjalnym zaproszeniu zamieszczonym na stronie Radia Maryja poinformował, że tegoroczny piknik Rodziny Radia Maryja odbędzie się w sobotę 5 września w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. 12. Dziękczynienie w Naszej Rodzinie rozpocznie się w południe mszą święta pod przewodnictwem ks. bp. prof. Ignacego Deca ze Świdnicy. Na godzinę 13.30 w amfiteatrze nad Wisłą tuż przy sanktuarium zaplanowano koncert „Małej Armii Janosika”.

Kolejne dwa punkty wydarzenia to występ śpiewającej rodziny Kaczmarków i Reprezentacyjnego Zespołu Sił Powietrznych Polski oraz procesja fatimska.

Zobacz także

O. Tadeusz Rydzyk zaprasza na piknik do Torunia. ''Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa?''

Ojciec Tadeusz Rydzyk przypomina, aby w trakcie pikniku zachowywać wszystkie przepisy sanitarne dotyczące koronawirusa, ale ''nie panikować i nie dać się zwieść propagandzie''. 

Musi być bardzo pobożny ten wirus, jak powiedział ks. bp pomocniczy ze Lwowa, że jest on akurat w kościele, a nie ma go gdzie indziej. Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa? Spróbujmy myśleć i wyciągajmy wnioski. Prowadźmy wszystkich do Pana Jezusa. Niech Go wszyscy ukochają. Pracujmy w ten sposób też na naszą wieczność

- napisał dyrektor Radia Maryja. 

12. Dziękczynienie w Rodzinie odbywa się pod honorowym patronatem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego. ''Będzie można także zobaczyć gmach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i zasięgnąć informacji nt. tej uczelni. Pamiętajmy, „kto myśli do przodu na rok sieje zboże, na dziesięć i więcej lat, może na 100 lat sadzi lasy, a daleko w przyszłość kształtuje dzieci i młodzież”. Do jakich szkół idzie wasza młodzież, do jakich uczelni? Czy do tych neomarksistowskich? A neomarksizm panuje na wyższych uczelniach w Polsce'' - dodaje o. Rydzyk. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Abp Jędraszewski na mszy o "bożku seksie": 4-letnie dzieci są instruowane 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Onet