Zamknij

"Pływające ronda", ulice jak rzeki. Gwałtowna nawałnica przeszła nad Olsztynem

13.06.2022 13:44

Nad Olsztynem przeszła gwałtowna nawałnica, po której przejazd niektórymi ulicami jest utrudniony. Strażacy pompowali wodę z piwnic, wiatr powalił kilka drzew.

nawałnica
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/Twitter.com/Radio Olsztyn

Pogoda w poniedziałek nie rozpieszcza. 13 czerwca gwałtowne burze z gradem oraz silnymi opadami deszczu mogą występować w całym krajuRządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert do mieszkańców 12 województw. Wcześniej ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydali synoptycy IMGW.

Gwałtowna nawałnica przeszła w poniedziałek nad Olsztynem. Strażacy informują, że wpłynęły zgłoszenia o powalonych drzewach m.in. na ul. Erdmanowej. Służby były dotąd proszone o wypompowanie wody z 15 zalanych piwnic.

Burza przeszła nad Olsztynem. Zalane jezdnie i piwnice

Niektóre studzienki kanalizacyjne nie były w stanie odbierać dużych ilości wody, przez co miejscami utrudniony jest przejazd m.in. ul. Wojska Polskiego. Kierowcy muszą uważać na odcinkach dróg, na których prowadzona jest budowa nowej linii tramwajowej - silny nurt spływającej deszczówki miejscami poprzesuwał słupki wyznaczające pasy tymczasowych jezdni.

Jak podaje Radio Olsztyn, niektóre ulice są nieprzejezdne. Pod wodą jest m.in. Partyzantów na wysokości poczty przy dworcu głównym.

Nawałnice przeszły już przez zachodnią część regionu, m.in. nad powiatem nidzickim. Obecnie burze przesuwają się na północny wschód regionu. Według zapowiedzi synoptyków gwałtowne nawałnice mogą się jeszcze w poniedziałek pojawić nad Warmią i Mazurami.

RadioZET.pl/PAP - Joanna Kiewisz-Wojciechowska/Radio Olsztyn