Zamknij

Pociąg zmiażdżył ciężarówkę na przejeździe. Przerażające nagranie w sieci

Bartłomiej Chudy
23.08.2022 16:54

W sieci pojawiło się szokujące nagranie z wypadku na przejeździe kolejowym w Przesławicach, niedaleko Krakowa. Pociąg z impetem wjechał w stojącą na przejeździe ciężarówkę. Pojazd został całkowicie zniszczony. Na szczęście obyło się bez ofiar i poszkodowanych.

Pociąg zmiażdżył ciężarówkę na przejeździe
fot. screem KP PSP Miechów/Twitter.com

Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym w Przesławicach, w pobliżu Miechowa. Pociąg uderzył w tkwiącą na torach ciężarówkę z pełni załadowaną naczepą.

- Skład relacji Kraków – Sędziszów zdążył kilka razy zatrąbić i po chwili z dużą siłą uderzył w tira, niszcząc naczepę i rozsypując jej ładunek – powiedziała serwisowi Fakt.pl Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Pociąg zmiażdżył ciężarówkę na przejeździe pod Krakowem

Strażacy ujawnili w sieci zdjęcia całkowicie zniszczonej ciężarówki oraz uszkodzonego pociągu. Pojawiło się także nagranie z chwili samego zderzenia. Choć wyglądało ono przerażająco, nikt w nim nie ucierpiał. – Jedna z pasażerek pociągu została przebadana na miejscu zdarzeniu, ale nie wymagała hospitalizacji. Nikt nie odniósł obrażeń – dodała oficer miechowskiej policji.

Ciężarówkę miał kierować 33-latek z Ukrainy, który opuścił kabinę pojazdu, gdy ten utkwił na środku przejazdu. Nie zdołał ostrzec maszynisty, który nie wyhamował składu.

Serwis ustalił, powołując się na policję z Miechowa, że kierowca miał problem z ruszeniem. Chciał zawrócić z przejazdu, jednak manewr cofania nie udał się i pojazd został unieruchomiony. Czytamy, że wpływ na to miało m.in. duże obciążenie naczepy – 24 tony załadunku.

– W sprawie zdarzenia prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury – przekazała dla Fakt.pl oficer miechowskiej policji. Śledztwo może nie zakończyć się jedynie na mandacie dla kierowcy. 33-latek może odpowiedzieć za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP w Miechowie/Fakt.pl