Zamknij

Deszczowy początek tygodnia. Uwaga na burze [POGODA]

Redakcja
09.07.2018 07:32
Pogoda
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Pogoda w poniedziałek, 9 lipca nie zachwyci. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu w wielu rejonach Polski. Na południu Polski obowiązują ostrzeżenia IMGW przed burzami. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Jak informuje IMGW, Polska od północnego zachodu dostanie się pod wpływ zatoki związanej z płytkim niżem, którego ośrodek znad południowej Norwegii przesunie się nad południową Szwecję. Przez województwa zachodnie i północno-zachodnie przemieści się strefa frontu chłodnego. W części południowo-wschodniej kraju zaznaczy się linia zbieżności. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na 9 lipca 

W poniedziałek od Podlasia przez Mazowsze po Lubelszczyznę zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu, a na południu oraz w pasie od Zatoki Gdańskiej przez Kujawy po centrum kraju także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na Pogórzu Karpackim do 20 mm.

Aktualna pogoda na dziś, jutro i prognoza długoterminowa dla całej Polski

Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich: od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na Pomorzu skręcający na zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

Uwaga na burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie ostrzeżeń wydał alert pierwszego stopnia przed burzami dla trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h” – czytamy w komunikacie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG