Zamknij

Kaczyński wejdzie do rządu? Wiadomo, jaką ma objąć funkcję

24.09.2020 08:04
Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA - poinformowało PAP źródło zbliżone do rządu.

Jarosław Kaczyński wejdzie w skład nowego rządu? W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz także

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu.

Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach. Zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA

Źródło PAP

Po zakończeniu środowego spotkania Kaczyńskiego z Ziobro polityk z otoczenia kierownictwa PiS mówił , że rozmowy idą w dobrym kierunku, ale nie można powiedzieć, by już zostało zawarte porozumienie.

Kaczyński wejdzie do rządu? PAP: wiadomo, jaką ma objąć funkcję

Zobacz także

"Wcześniej odbędzie się spotkanie ścisłego kierownictwa władz PiS" - zaznaczył. Ma się ono odbyć w czwartek wieczorem lub w piątek po południu.

Zobacz także

"Cieszymy się, że kolejny etap rozmów przyniósł ze strony Solidarnej Polski akceptację na dodatkowe elementy w zakresie projektów legislacyjnych. Przedmiotem rozmów były m.in. ustawy o ochronie zwierząt i o stanie wyższej konieczności w trakcie epidemii Covid-19. Podczas spotkania omówiono też nową formułę funkcjonowania rządu po planowanej rekonstrukcji" – mówił PAP polityk PiS.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP