Zamknij

Kinga Duda wyjeżdża do Londynu. Prezydencka córka robi karierę za granicą

05.02.2020 16:18
Kinga Duda
fot. Łukasz Gagulski/Agencja SE/East News

Trzy miesiące - tyle Kinga Duda przepracowała w jednej z warszawskich kancelarii. Jej odejście nie oznacza jednak końca kariery prawniczej. Prezydencka córka będzie ją bowiem kontynuować, ale już za granicą. 

O sprawie informuje Fakt24.pl. – Kancelaria zawarła z panią Kingą Dudą umowę na trzymiesięczny staż z uwagi na dalsze plany zawodowe pani Dudy – taką odpowiedź dziennikarze "Faktu" otrzymali w kancelarii Maruta Wachta specjalizującej się m.in. w prawie nowych technologii. To tam w ostatnim czasie pracowała prezydencka córka.

Zobacz także

Ale to wcale nie oznacza, że ukochana latorośl pierwszej pary kończy karierę prawniczą. Wprost przeciwnie - będzie ją kontynuować, ale nie w Polsce. Wyjeżdża bowiem do Londynu i tam będzie pracować w jednej z kancelarii, co - o czym mówią nawet osoby z jej otoczenia - miała planować od dawna.

Kinga Duda wyjeżdża do Londynu. Córka prezydenta rozwija karierę prawniczą

Kinga, która ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowe studia z zakresu prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie, może w stolicy Wielkiej Brytanii zarobić nawet 100 tys. funtów, a więc pół miliona złotych rocznie (choć nie wiadomo czy takie byłoby jej startowe wynagrodzenie). 

Zobacz także

- Wyjazd Kingi to sytuacja jak Robertem Lewandowskim, który gra w Bayernie. Czy należy się smucić, że nie gra w Polsce? Lepiej życzyć powodzenia i trzymać kciuki – twierdzi anonimowo w rozmowie z "Faktem" jeden ze współpracowników Andrzeja Dudy.

Optymistą, co do dalszych zawodowych losów córki prezydenta, jest również były minister sprawiedliwości oraz ceniony adwokat Zbigniew Ćwiąkalski.  – Posiadanie dyplomu zagranicznej uczelni znacznie zwiększa wartość na rynku pracy. Dodatkowym atutem pani Kingi Dudy, córki prezydenta RP, jest doskonała znajomość języka angielskiego. Z takimi kompetencjami może być wartościowym pracownikiem w zagranicznych kancelariach prawniczych - przyznaje "Faktowi". 

RadioZET.pl/Fakt24.pl