Zamknij

PSL chce koalicji, ale bez Czarzastego i Biedronia. Co na to PO?

05.07.2019 19:41
PSL chce koalicji, ale bez Czarzastego i Biedronia. Co na to PO?
fot. Jacek Domiński/Reporter

PSL zaprasza Platformę Obywatelską do wspólnego startu w wyborach, ale bez lewicy; jeśli PO nie zaakceptuje tej formuły, ludowcy wystartują samodzielnie z bliskimi środowiskami jako PSL-Koalicja Polska - taką decyzję Radzie Naczelnej PSL rekomenduje NKW tej partii - wynika z informacji PAP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL w piątek przez ponad trzy godziny dyskutował, czy rekomendować sobotniej Radzie Naczelnej decyzję w sprawie formuły startu w wyborach parlamentarnych i jak ta rekomendacja miałaby wyglądać.

Po jego zakończeniu politycy PSL nie chcieli się wypowiadać dla dziennikarzy, odsyłając do sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej. "Wszystkie decyzje pozostawiamy Radzie Naczelnej" - powiedział PAP marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. "W sobotę zostanie przedstawiona odpowiednia uchwała" - dodał przewodniczący Rady Naczelnej Jarosław Kalinowski.

Zobacz także

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że NKW PSL rekomendował Radzie Naczelnej sformułowanie zaproszenia dla Platformy Obywatelskiej do wspólnego startu, ale bez ugrupowań lewicowych. Jeśli jednak to zaproszenie nie zostanie zaakceptowane, ludowcy mają wystartować samodzielnie, z bliskimi ideowo środowiskami, jako PSL-Koalicja Polska. 

RadioZET.pl/PAP