Siedziba PiS na Nowogrodzkiej sprzedana

15.05.2019 11:31
Siedziba PiS na Nowogrodzkiej sprzedana
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Siedziba PiS została sprzedana. Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku, w którym mieści się siedziba partii Jarosława Kaczyńskiego, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej – dowiedziało się Radio ZET. Nowy właściciel chce tam docelowo zbudować hotel, ale na razie zapewnia, że przez kilkanaście miesięcy dla dotychczasowych najemców nic się nie zmieni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski ustalił, że nowym właścicielem Nowogrodzkiej została spółka Q Hotel, która zarządza pięcioma hotelami w kraju. Firma złożyła dziś w sekretariacie PiS list o uspokajającej treści. Takie samo pismo trafiło także do innych najemców. 

Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel

Wysokość transakcji nie została podana. Według informacji nieoficjalnych chodzi o kwotę między 6-7 milionów euro. 

Izraelski developer Metropol NH był właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej od 2007 roku. Początkowo chciał tam wybudować wieżowiec, ale wszystkie plany oprotestowywała spółka Srebrna, która jest biznesowym zapleczem Prawa i Sprawiedliwości. 

Między spółkami dochodziło do napięć między innymi o opłaty z podziemnego garażu, którego właścicielami byli Izraelczycy. 

Budynek od lat jest nierozerwalnie związany z partią Jarosława Kaczyńskiego. To tam ma swój gabinet prezes PiS i tam zbierają się władze partii na czele z Komitetem Politycznym.