Zamknij

Łapówka za oczernienie marszałka Senatu. Kto płaci pacjentom?

07.01.2020 06:53

Propozycja 5 tysięcy złotych łapówki w zamian za fałszywe oskarżenie marszałka Tomasza Grodzkiego o korupcję. Jak dowiedział się reporter Radio ZET Miłosz Gocłowski, nieznany mężczyzna chciał przekupić byłego pacjenta profesora Grodzkiego. W zamian za podpis pod fałszywym oświadczeniem, w którym pacjent miał napisać, że Grodzki chciał pieniędzy w zamian za przeprowadzenie operacji, pan Tadeusz miał otrzymać 5 tysięcy złotych.

Tomasz Grodzki
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pan Tadeusz Staszczyk 8 lat temu przeszedł operację wycięcia nowotworu. Jak powiedział reporterowi Radia ZET, Miłoszowi Gocłowskiemu, jego przypadek był bardzo ciężki i nikt nie chciał podjąć się operacji. Trafił do profesora Tomasz Grodzkiego, a ten miał uratować mu życie. Od tego czasu jest pod opieką szpitala w Szczecinie Zdunowie.

Dlatego, gdy kilka dni temu ktoś zapukał do jego drzwi i przedstawił się jako pracownik szpitala, bez wahania go wpuścił. Po krótkiej rozmowie, mężczyzna wyjawił swoje prawdziwe zamiary.

Zobacz także

Powiedział mi "proszę mi napisać takie pisemko, że doktor Grodzki powiedział, że przyjmie na operację i do szpitala jeśli mu zapłacę pieniądze". Wyciąga portfel i mówi: "Tu mam pięć tysięcy i panu daję, jeśli tylko pan napisze i podpisze". Tak się zdenerwowałem. Powiedziałem "Niech pan stąd wychrzania i to szybko" Tadeusz Staszczyk

Pan Tadeusz zadzwonił do szpitala, ale tam nikt nie wiedział, kim mógł być mężczyzna, który proponował mu pieniądze. Poprosił o kontakt z profesorem Tomaszem Grodzkim. Marszałek Senatu jeszcze dziś ma zawiadomić o całym zajściu Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz także

To jest atak, nie na profesora Grodzkiego, nie na doktora Grodzkiego, tylko to jest preparowanie sztucznych dowodów na marszałka senatu, w celu osłabienia jego pozycji i pozycji Senatu Rzeczpospolitej Tomasz Grodzki, marszałek Senatu

Przed południem odpowiednie zawiadomienie trafi do ABW.

Grodzki atakowany, bo nie dał się kupić PiS?

Od ostatnich wyborów i przejęcia przez opozycję władzy w Senacie, na marszałka Grodzkiego spadła lawina krytyki ze strony Zjednoczonej Prawicy i prorządowych mediów. Od kilku tygodni jest oskarżany publicznie, anonimowi informatorzy raz za razem zarzucają mu przyjmowanie łapówek w związku z pracą w szpitalu w Szczecinie. Pierwsze doniesienia w tej sprawie pojawiły się w Radiu Szczecin.

Jeszcze przed wyborem na marszałka Senatu Grodzki przyznał, że był sondowany przez PiS. Chodziło o poparcie w zamian za tekę ministra zdrowia. Przyszły marszałek odmówił, podobnie jak inni senatorowie opozycji, przyczyniając się do odbicia władzy w Senacie.

Radio ZET/Miłosz Gocłowski/BCh