Strzelał na oślep z broni pneumatycznej, ranił 12-latkę w oko

Redakcja
30.06.2018 15:02
Policja
fot. KPP Chojnice

Policja zatrzymała mężczyznę, który strzelał z broni pneumatycznej w pobliżu bawiących się dzieci, raniąc w ten sposób 12-letnią dziewczynkę. Dziecko przebywa obecnie w szpitalu.

Incydent miał w miejsce w Chojnicach (woj. pomorskie). W środę ok. godz. 19 miejscowa policja otrzymała informację ze szpitala, w którym przebywała 12-letnia dziewczynka z urazem oka po postrzeleniu. Mundurowi natychmiast zabrali się do działania i ustalili okoliczności zdarzenia.

Zobacz także

W wyniku postępowania policji (oraz na postawie relacji świadków) wyszło na jaw, że w okolicach garaży jednego z chojnickich osiedli, w pobliżu bawiących się dzieci, pojawił się 24-letni mężczyzna, uzbrojony w pistolet pneumatyczny. W pewnym momencie zaczął nim wymachiwać i strzelać, raniąc w ten sposób w oko wspomnianą wyżej 12-latkę. Ustalono jego personalia i jeszcze tego samego dnia doszło do zatrzymania.

"Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego mężczyzny. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara więzienia na czas nie krótszy od niż 3 lata" - czytamy na stronie lokalnej policji.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/KPP Chojnice/MP