Pogoda na piątek. Zachmurzenie w całym kraju, będzie chłodno

Redakcja
16.11.2018 07:11
Prognoza pogody IMGW na piątek 16 listopada
fot. cafepampas/Pixabay

Maksymalnie 8°C pokażą termometry na północnym zachodzie w piątek. Na pozostałym obszarze kraju spodziewane jest spore zachmurzenie. Sprawdź prognozę pogody na 16 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek prawie cały kontynent obejmie wyż z centrum w rejonie Moskwy, tylko krańce północne Europy będą w zasięgu układów niżowych. Polska będzie pod wpływem wyżu znad Rosji, w chłodnym powietrzu napływającym ze wschodu.

Zobacz także

W piątek na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo na południowym wschodzie i południu kraju możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Na szczytach Tatr słonecznie. Rano lokalnie mgła ograniczająca widoczność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 2°C na Suwalszczyźnie i terenach podgórskich Karpat do 5-6°C na przeważającym obszarze kraju i 8°C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1027 hPa i będzie rosło.

Prognoza pogody IMGW 16.11
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Pogoda w nocy z 16 na 17 listopada

Spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie gdzieniegdzie okresami wzrastające do dużego. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów, w Kotlinach Sudeckich możliwa mgła marznąca, osadzająca szadź.

Temperatura minimalna od -6°C na północnym wschodzie do 1°C na zachodzie, cieplej miejscami nad morzem: 2-3°C.

W rejonach podgórskich temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat do 7°C na Pomorzu Zachodnim i zachodzie wybrzeża. Wiatr przeważnie słaby z kierunków wschodnich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD