Zamknij

Pożar w Komendzie Policji w Raciborzu. Zaginęła policyjna broń

02.11.2019 12:35
Komenda Policji w Raciborzu
fot. Google Maps

Po pożarze w Komendzie Policji w Raciborzu zgłoszono zaginięcie broni służbowej - dowiedziało się Radio ZET. Broni do dziś nie odnaleziono. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na początku października doszło w budynku komendy do pożaru serwerowni. Do gaszenia wezwano strażaków. Po pożarze jeden z policjantów zgłosił, że zniknęła jego broń. Przed pożarem był na urlopie.

Komendant Powiatowy Policji polecił wszczęcie tzw. czynności wyjaśniających, ale w kierunku odpowiedzialności pechowego policjanta, czyli z założeniem, że funkcjonariusz zgubił pistolet. Policjanci z komendy zastanawiają się, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę odpowiedzialności strażaków. Takie założenie oznaczałoby jednak, że broń była źle przechowywana i prowadziło do pytania o odpowiedzialność przełożonych.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej w Raciborzu Mirosław Szymański na pytania Radia ZET odpowiedział:

Informuję, iż w dniu 4 października br. na terenie jednego z budynków należących do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu doszło do awarii  urządzenia zasilania awaryjnego. Jednakże awaria ta nie miała żadnego wpływu i nie zakłóciła funkcjonowania jednostki policji.

Informuję również, iż w godzinach popołudniowych 4 października br. Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu został powiadomiony przez jednego z funkcjonariuszy jednostki o utracie broni służbowej. W związku ze zgłoszeniem Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs zlecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających w rozumieniu Rozdziału X ustawy o policji. Dodatkowo okoliczności utraty broni palnej są przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Raciborzu, do której  zebrane materiały zostały przesłane.

Zgubienie broni służbowej nie zdarza się w policji często. Zawsze prowadzone są jej poszukiwania. To poważne złamanie policyjnych przepisów.

Zobacz także

RadioZET.pl