Zamknij

Słupsk: 8-latka zginęła pod lodem. Próbowała ratować psa

Redakcja
05.03.2018 13:36
Słupsk: 8-latka zginęła pod lodem. Próbowała ratować psa
fot. Facebook/Lidia Wnorowska-Grajper (profil publiczny)

8-latka utonęła pod lodem stawu w Słupsku. W toku śledztwa na jaw wyszły dramatyczne okoliczności śmierci dziecka. Okazało się, że dziewczynka znalazła się na lodzie, bo chciała ratować swojego psa, który wpadł do wody i nie mógł się wydostać.

Ta tragedia wstrząsnęła całym Słupskiem. Trzy uczennice szkoły podstawowej wybrały się w okolice Klasztornych Stawów w Słupsku. W pewnym momencie na tafli lodu znalazł się pies 8-letniej Anitki. Lód był na tyle cienki, że załamał się pod ciężarem czworonoga i ten znalazł się w wodzie. Zwierzak próbował wydostać się na powierzchnię, ale nie był w stanie sam tego zrobić.

Pies wbiegł na cienki lód

Dziewczynki złapały się za ręce i jedna z nich spróbowała wejść na lód, by uratować swojego ukochanego psa. Niestety lód załamał się i pod nią. Koleżanki 8-latki nie spanikowały i natychmiast pobiegły po pomoc. Pech, że żadna z nich nie miała przy sobie telefonu, a w okolicy nie było nikogo, kto mógłby pomóc.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Gdy Anitka tonęła, jej pies sam wdrapał się na lód i wyszedł na brzeg. — To jest właśnie takie podwójne nieszczęście. Ona nie weszła na lód dla zabawy. Chciała po prostu ratować swojego ukochanego psa  — mówi w rozmowie z „Faktem” Danuta Wyrwas, dyrektora szkoły, do której chodziła dziewczynka.

Próbowały go ratować

Dziewczynki zabrały psa i pobiegły do domu, opowiedzieć, co się stało. Na miejsce przyjechali ratownicy, jednak było już za późno. Jak podaje „Fakt”, wszystkie dzieci z klasy zmarłej, zostały objęte opieką psychologiczną.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej:

Zobacz także

RadioZET.pl/g24.pl/Fakt24.pl