Atak śniegu w Polsce! Na drogach trudne warunki

Redakcja
20.11.2017 08:50
Atak śniegu w Polsce! Na drogach trudne warunki
fot. Twitter/MichaWojtcz/

W Warszawie około godziny 7 zaczął padać śnieg. Na drogach jest biało. W całym mieście panują trudne warunki. W innych rejonach Polski także pada.

Rano śnieżyca zaatakowała Warszawę – sytuacja jest trudna, bo jest zero stopni – śnieg roztapia się, jest więc bardzo ślisko i niebezpiecznie.

Śniegu można się spodziewać praktycznie w całej Polsce. Na wschodzie i w rejonach podgórskich śnieg będzie padał razem z deszczem. W zachodniej części więcej deszczu – choć mogą pojawić się także opady śniegu. 

We wschodniej części oraz w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem. Na zachodzie więcej deszczu, ale gdzieniegdzie śnieg także się pojawi. Za to w górach sypać będzie już regularnie.

Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na wschodzie do 5 st., 6 st. na zachodzie oraz na wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat miejscami -1 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na południowym wschodzie początkowo w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Tak wygląda poranek w Witowie – zdjęcie dostaliśmy od naszego czytelnika.

Zrzut ekranu 2017-11-20 o 08.49.04

RadioZET.pl/SI